Renginių aprašai

Sporto šventės

“PAŽINTIS SU GRINDŲ RIEDULIU”

Nuostatai

 

I. Aktualumas. Judėjimas - neatskiriama žmogaus raidos sąlyga. Kūno kultūra vaikui reikalinga ne mažiau negu suaugusiajam. Fizinę veiklą organizuoti vaikams reikia taip, kad jie patirtų judėjimo džiaugsmą. Tai galima pasiekti tik tuomet, kai judėjimas yra neslopinamas, bet skatinamas. Netradicinė aplinka, žaidimai, įdomios užduotys, pačių mažųjų ieškojimai, atradimai – tai priemonės, skatinančios vaikus judėti. 

            Sportuodami vaikai ne tik tobulina savo kūną, gerina sveikatą, siekia gerų rezultatų, bet ir ugdosi kaip asmenybės, mokosi dirbti komandoje.

 

II. Tikslas: Tenkinti vaikų norą aktyviai judėti, išreikšti save praturtinant judėjimo patirtį naujais veiksmais, judesiais ir priemonėmis.

III. Uždaviniai:

 1. Supažindinti su nauju sportiniu žaidimu – grindų rieduliu;
 2. Lavinti vaikų judėjimo įgūdžius;
 3. Skatinti fizinį aktyvumą;
 4. Organizuotos sportinės veiklos metu sužadinti teigiamas emocijas ir suteikti naujos patirties;
 5. Ugdyti vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius atliekant sportines užduotis, varžantis su kitomis komandomis.

IV. Dalyviai:

            L/d „Žingsnelis“, l/d „Rasytė“, v/d „Šarkelė“ priešmokyklinių gr. vaikai bei Kauno Tado Ivanausko progimnazijos pirmokai. Komandas sudaro 8 vaikai – 4 mergaitės ir 4 berniukai.

V. Vykdymo vieta, laikas ir tvarka:

            Sporto šventė „Pažintis su grindų rieduliu“ vyks 2013 m. lapkričio 25 d. 10:30 val. l/d „Žingsnelis“ sporto salėje.

Sporto šventės eiga:

1.Apšilimas-mankšta su lengvosios atletikos trenere Goda;

2.Susipažinimas su grindų riedulio inventoriumi ir žaidimo taisyklėmis;

3.Užduotys – estafetės:

 • „Apsivaryk ir perduok“;
 • „Apsivaryk kliūtis ir pataikyk į vartus“;

4.Grindų riedulio žaidimas;

5.Komandų apdovanojimai.

 

VI. Organizatoriai:

            Direktorės pavaduotoja ugdymui, Ada Grigaliūnienė

           Kūno kultūros pedagogė, Ugnė Avižienytė

            Auklėtoja – Sandra Arvasaitienė

 

 KAUNO MIESTO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ EKOLOGINIO UGDYMO PROJEKTO

„ŽALIOJI KNYGA“

NUOSTATAI

AKTUALUMAS - kiekvieną iš mūsų daugiau ar mažiau įtakoja gimtasis kraštas. Vaikystė – tai šviesūs, ryškūs ir nepakartojami išgyvenimai. Vaiko siela, ištroškusi pažinti, suvirpa nuo sąlyčio su gamta, nujaučia doros, teisingumo, gėrio svarbą ir vertę. Vaikas, keliaudamas ekologiniu gamtos takeliu, turi unikalią galimybę artimiau susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta bei pasijusti jos dalimi.

    Visas pasaulio pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, darželio, savo gimtojo miesto), skiepijant pagarbą gamtai ir atsakomybę už ją. ,,...Aš nuskyniau gėlę – ji nuvyto, aš sugavau peteliškę – ji žuvo. Ir aš supratau – prisiliesti prie grožio galima tik širdimi...“ (Šalva Amonašvilis).

    Skatindamos vaikų ekologinę kultūrą, meilę gamtai organizuojame šį projektą, nes projektinė veikla vienas iš veiksmingiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu, iniciatyviu įvairios veiklos metu.

TIKSLAS - ugdyti vaikų ekologinės kultūros pradmenis, formuojant teisingą požiūrį į save, aplinką, globojant gamtą ir ugdant meilę jai.

RENGĖJAS - Kauno lopšelis – darželis „Žingsnelis“.

SOCIALINIAI PARTNERIAI – Darnaus vystymosi ir įgyvendinimo ikimokyklinėse įstaigose metodinis konsultacinis centras – vaikų darželis „Šarkelė“, Kauno marių regioninis parkas, UAB „Kauno švara“.

DALYVIAI - Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, jų pedagogai ir tėvai.

PROJEKTO VYKDYMAS – projektas vyks nuo 2013 m. kovo 18d. iki 2013m. spalio 25d. Projekto dalyviai pagal pateikta formą registruojasi iki 2013m. kovo 22d. t.y. atsiunčia užpildytą formą elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

PROJEKTO VEIKLOS ETAPAI:

I. ETAPAS. „ŽALIOJI“ palangė 2013m. kovo mėn..

(sėjame, sodiname, auginame, stebime, fiksuojame ir t.t).

II. ETAPAS. „DAROM TVARKĄ“, vykdome akciją 2013m. balandžio mėn.

(tvarkome aplinką, fiksuojame akimirkas).

 III. ETAPAS. „ŽALIASIS TAKAS“, edukacinė programa Kauno marių regioniniame parke.

2013m. gegužės mėn. (visi dalyviai turės galimybę dalyvauti edukacinėje programoje).

IV. ETAPAS. „VASAROS GAMTA VAIKO AKIMIS“ 2013m. birželis-rugpjūtis.

(stebėti, grožėtis gamtos vaizdais, labiausiai patikusias akimirkas fiksuoti).

V. ETAPAS. „GAMTOS IŠDAIGOS“, organizuojame savo įstaigoje ar grupėje rudens gėrybių parodą 2013m. rugsėjo mėn. (įspūdingiausius darbus fotografuojame).

VI. ETAPAS. Projekto apibendrinimas. „ŽALIOJI KNYGA“- viso projekto veiklos etapų surinkta medžiaga (vaikų kūrybiniai darbeliai, nuotraukos, mintys, komentarai) segama į A4 formato segtuvą ir pristatoma į l/d „Žingsnelis“ iki 2013m. spalio 10d. Projekto baigiamasis renginys vyks 2013m. spalio 25d.(valanda ir vieta derinama).

PROJEKTO RENGĖJAI IR ORGANIZATORIAI: Kauno l/d „Žingsnelis“ pavaduotoja ugdymui Ada Grigaliūnienė, auklėtoja metodininkė Valentina Gliaudel, vyresnioji auklėtoja Genė Vaičiulienė, vyresnioji auklėtoja Rita Gustainienė, auklėtoja Ingrida Rimavičiūtė.

PROJEKTO KOORDINATORĖ: Kauno l/d „Žingsnelis“ direktorė Natalja Smolnikova.

 INFORMACIJA TEIKIAMA: 8 37 46 01 66

 

 

 Atviros veiklos „Vėjas rudenį gena“ nuostatai

Aktualumas

Ruduo – ypatingas metų laikas. Nėra dienos, kad vaikas atvykdamas į darželį neatsineštų kaštonų, įvairiaspalvių lapų ar kitokių dovanėlių. Kiekvienas vaiko žingsnis rudens takeliu palydėtas ir vis besikeičiančių reiškinių – čia lietus lyja, čia dangus temsta, čia šaltukas paspaudžia...O vėjas, vėjas...Jis – rudens palydovas – gena debesis, saulutei akis uždengia, šiurena tyliai, pamoja garsiai, dar kartais ir dundulį pasikviečia...

Taigi, pati gamta siūlo temą kūrybiškai pasitikti, keliauti kartu ir palydėti rudenį. Kiekviena diena – vis muzika, vis spalva, vis naujas reiškinys – tik imkim ir veikim.

Tikslas

 • Atskleisti vaikui vieną iš pagrindinių rudens ženklų – vėją, kuris žadina kitus reiškinius ir pasikeitimus gamtoje.

Uždaviniai

 • Sudaryti sąlygas laisvai vaikui reikšti mintis, pastebėti, kurti, atrasti, pajusti.
 • Ugdyti kūrybiškumą parodant rudens išmones, naudojant gamtinę medžiagą.
 • Pasitelkti žinias iš tautosakos, poezijos, muzikos, kurios praturtintų vaiko pasaulį.
 • Suteikti vaikams naujų įspūdžių, bendravimo džiaugsmo.

Rengėjai

Kauno lopšelis – darželis „Žingsnelis“

Pavaduotoja ugdymui Ada Grigaliūnienė, vyresnioji auklėtoja Vaida Mineikienė, auklėtoja Rasa Dunskienė

Dalyviai

Kauno Šilainių mikrorajono darželių priešmokyklinių grupių vaikai ir jų pedagogai. 

Organizavimas

 • Pedagogai parengia stendinius pranešimus (A1 formate) su fotonuotraukomis (9 x 13) ir tekstais (vaikų komentarai, mintys, pasakojimai, eilėraščiai apie rudens reiškinius). Fotonuotraukose gali būti užfiksuoti rudens reiškiniai gamtoje arba nufotografuota vaikų kūryba t. y. darbeliai įvairia technika atskleidžiantys tuos reiškinius.

Iškilus klausimams kreiptis į: pavaduotoją ugdymui Adą tel.(8 37) 46 01 66 arba tel. 867593169 auklėtoja Vaida

 

 

*********************************************

  SVEIKATOS KOMPETENCIJOS UGDYMO PROJEKTO „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS“ NUOSTATAI

Aktualumas. Judėjimas yra sveiko vaiko gyvybinis poreikis. Pėda - tai mūsų „pamatai“, atrama, todėl bet kokie pratimai atsiliepia visam organizmui. Vaikams su atramos – judėjimo aparato sutrikimais, pasireiškiančiais nežymiais galūnių defektais, galima taikyti įvairias fizinio aktyvumo formas, galinčias visiškai ar iš dalies pašalinti vaikų fizinio vystimosi sutrikimus ar bent jau juos stabilizuoti. Nuo plokščiapėdystės vaikus lengviau saugoti nei gydyti. Vasara – ypač palankus metas, kai ne tik pedagogai, bet ir tėvai savo vaikams gali sudaryti palankias sąlygas plokščiapėdystės profilaktikai, nes daugiau laiko praleidžiama gryname ore.

TIKSLAS. Teikti įvairiapusę plokščiapėdystės profilaktikos pagalbą įstaigos vaikams.

UŽDAVINIAI:

• Vykdyti profilaktinę ir korekcinę kūno kultūrą darželyje;

• Ieškoti ir taikyti naujų kūno kultūros veiklos elementų užsiėmimų metu;

• Skatinti vaikus aktyviai dalyvauti sportinėje veikloje ir rūpintis savo sveikata;

• Pratinti vaikus kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

DALYVIAI: Priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus grupių vaikai ir auklėtojos.

VYKDYMO VIETA, LAIKAS IR TVARKA:

Projektas „Linksmosios pėdutės“ vyks 2012 m. birželio 11-15 d. l/d „Žingsnelis“ kiemo teritorijoje arba sporto salėje, priklausomai nuo oro sąlygų.

Birželio 11-14 dienomis atitinkama veikla vyks kūno kultūros užsiėmimų metu pagal sudarytą grafiką (vieno užsiėmimo trukmė – 20 minučių) kiekvieni grupei atskirai.

Birželio 15 d. (penktadienį) 10:30 val. projekto užbaigimo proga visi kartu keliausime iškylauti į parką, esantį šalia darželio. Kiekviena grupė su savimi turi pasiimti vaišių, kurias dėsime ant bendro stalo ir visi kartu vaišinsimės.

ORGANIZATORIAI:

Direktorės pavaduotoja ugdymui - Ada Grigaliūnienė

Kūno kultūros pedagogė - Ugnė Avižienytė

**************************************************

  Sportinės pramogos „LINKSMOJI KIŠKIO MANKŠTA“ nuostatai

I.Aktualumas. Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Vaiko organizmą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje auga.

Nuo senų laikų galioja nepaneigiamas dėsnis, kad judėjimas – neatskiriama žmogaus raidos sąlyga. Fizinė kultūra vaikui reikalinga ne mažiau negu suaugusiajam. Fizinę veiklą organizuoti vaikams reikia taip, kad jie patirtų judėjimo džiaugsmą. Tai galima pasiekti tik tuomet, kai judėjimas yra neslopinamas, bet skatinamas. Žaidimai, įdomios užduotys, pačių mažųjų ieškojimai, atradimai – tai priemonės, skatinančios vaikus judėti.

II.Tikslas. Skatinti ankstyvojo amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

III. Uždaviniai.

• Tenkinti vaikų judėjimo poreikį;

• Pratinti mankštinti savo kūną ir lavinti vaikų motoriką;

• Suteikti teigiamų emocijų.

IV. Šventės dalyviai.

Dalyvaują trijų lopšelio grupių „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“ ir „Ežiukų“ grupių vaikai ir auklėtojos.

V. Šventės vykdymo vieta, laikas ir tvarka.

Šventė vyks 2012 m. gegužės 30 dieną, 10.30 val. l/d „Žingsnelis“ sporto salėje. Sportinės pramogos metu vaikams mankštą ves linksmieji personažai, taip pat bus įvairūs kliūčių ruožai ir kitos sportinės rungtys.

VII. Organizatoriai.

L/d „Žingsnelis“ pavaduotoja ugdymui – Ada Grigaliūnienė

Kūno kultūros pedagogė – Ugnė Avižienytė

Auklėtoja – Neringa Drūlytė;

Auklėtoja – Ana Polianskaja;

Auklėtoja – Jovita Viskontienė;

Auklėtoja – Nijolė Rimkuvienė;

Auklėtoja – Laima Tomkevičiūtė.

***************************************************

  Futboliuko festivalio „ŠVĘSKIME FUTBOLĄ MŪSŲ DARŽELYJE“ nuostatai

Aktualumas. „Futboliukas“ – tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą. „Futboliukas“ – paprasto futbolo atmaina, kuri žaidžiama 3 prieš 3 uždarose patalpose. Šį žaidimą mėgsta žaisti ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Todėl mūsų pareiga yra skatinti vaikus būti fiziškai aktyviems, ugdyti bendravimą ir bendradarbiavimą, atskleisti vaikų gebėjimus bei talentus žaidžiant futboliuką.

Tikslas. Populiarinti futboliuko žaidimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe.

Uždaviniai:

1. Supažindinti vaikus su futboliuko žaidimo taisyklėmis ir pačiu žaidimu;

2. Skatinti vaikų fizinį aktyvumą;

3. Ugdyti vaikų valią, atkaklumą, nuostatą draugiškai varžytis;

4. Ugdyti vaikams gebėjimą ne tik siekti pergalės, bet ir mokėti pralaimėti.

Dalyviai.

Varžybose dalyvauja „Lapiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikai. Visi vaikai bus suskirstyti i komandas po 3. Kiti darželio vaikai galės būti žiūrovais ir palaikyti savo norimas komandas.

Renginio vieta, laikas ir tvarka.

Futboliuko festivalis vyks 2012 m. gegužės 17 dieną 10:30 val. l/d “Žingsnelis” kieme arba sporto salėje, priklausomai nuo oro sąlygų. “Meškučių” ir “Lapiukų” grupių vaikai bus suskirstyti į komandas po 3 vaikus ir visos komandos turės sužaisti po vienas rungtynes. Komandos varžovus išsitrauks burtų keliu. Prieš varžybas bus atliekamas kūno apšilimas ir futbolo estafetės.

Apdovanojimai.

Visi dalyviai bus apdovanoti saldainiais.

Organizatoriai.

Kūno kultūros pedagogė – Ugnė Avižienytė;

Auklėtoja mmetodininkė – Daiva Šukienė;

Auklėtoja metodininkė – Valentina Gliaudel;

Vyresnioji auklėtoja – Rita Gustainienė.

******************************************

  PARODA „MANO MAMYTĖ GRAŽIAUSIA“ NUOSTATAI

AKTUALUMAS. Kūrybiškumas reikalingas kiekvienam vaikui visose jo gyvenimo ir veiklos srityse. Piešimas, tapyba – natūrali pažinimo veikla, dominuojanti vaikystėje, nes verbaliai reikšti mintis vaikams gali būti daug sunkiau. Meninė veikla suteikia pozityvių emocijų. Kurdami mamyčių portretus vaikai suartės dvasiškai daug greičiau negu užsiimdami kita veikla. Prisimins ar sužinos apie Motinos dieną.Pradžiuginkime mamytes, parodant vaikučių meilę, pagarbą, dėmesį šia paroda.

TIKSLAS. Dailės raiškos preimonėmis atskleisti mamytės bruožus, charakterį, žadinant vaikų kūrybiškumą, saviraišką ir norą pradžiuginti mamytes. Išgyventi kūrybos džiaugsmą laukiant motinos dienos.

UŽDAVINIAI.

1. Sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui sukurti savitą darbelį (portretą) mamai;

2. Skatinti vaikus savo darbeliais papuošti savo darželį;

3. Sutelkti įstaigos bendruomenę paminėti motinos dieną.

DALYVIAI.

Lopšelio – darželio „Žingsnelis“ „Voveriukų“, „Lapiukų“, „Pelėdžiukų“, „Zuikučių“, „Boružiukų“, „Ežiukų“, „Gandriukų“, „Bitučių“, „Giliukų“, „Meškučių“, „Drugelių“ grupių ugdytiniai, pedagogai, tėveliai.

PARODOS EKSPONATAI – mamyčių portretai. Antroje kūrybinio darbo pusėje parašyti vaiko vardą, pavardę, grupę.

PARODOS VIETA IR LAIKAS. Darbus pristatyti balandžio 24 – 26 d. į „Voveriukų“ grupę. Paroda įstaigoje vyks balandžio 27–gegužės 7 d.

ORGANIZATORIAI. Vyresn. auklėtoja Genė Vaičiulienė, Vyresn. auklėtoja Ramunė Rimkutė

******************************************

  „Velykinis kiškučių išbandymas“ nuostatai

I. Aktualumas.

Velykos – pirmoji didžioji pavasario šventė. Tai lietuvių senovinė gamtos atgimimo, augmenijos prisikėlimo šventė, Lietuvoje jau daugelį metų švenčiama kaip Kristaus prisikėlimo šventė.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis aktualesnės tampa naujos vertybės, kurios remiasi materialiais dalykais. Dažnai šeimoje pamirštamos senosios lietuvių tradicijos, papročiai. Vis dažniau naujos kultūros reiškiniai, dažniausiai atėję iš kitų šalių, priimami kaip tikrieji vertės kriterijai. Todėl pedagogai turėtų stengtis išsaugoti senąsias švenčių tradicijas, atskleisti senųjų tradicijų dvasią ir prasmę bei perduoti savąją patirtį įstaigos ugdytiniams.

II. Tikslas.

Puoselėti Šv. Velykų šventės papročius ir ugdyti vaikų vertybines nuostatas.

III. Uždaviniai:

1. Supažindinti su Velykų šventės papročiais ir šventimo ypatumais;

2. Ugdyti vaikų tautiškumą;

3. Išmokyti Velykų laikotarpio dainų, ratelių ir žaidimų;

4. Suteikti teigiamų emocijų.

IV. Šventės vieta, laikas ir eiga.

„Velykinis kiškučių išbandymas“ vyks 2012 m. balandžio 10 d., antradienį, 10:30 val. aktų salėje.

Eiga:

1. Pasakorius (logopedė Rita Miliukevičienė) papasakos vaikams apie Šv. Velykų šventimo papročius, supažindins su kiaušinių marginimo ypatumais;

2. Velykų Kiškutis (kūno kultūros pedagogė Ugnė Avižienytė) šventės dalyviams surengs judriąją pramogą “Velykinių kiškučių išbandymas”, po kurios visi dalyviai bus paskelbti Velykiniais kiškučiais ir kiekvienas gaus kiškio ausis.

3. Viščiukas (muzikos pedagogė Ieva Salatinskaja) išmokys vaikus dainelę „Kiškis Piškis“, muzikinį žaidimą “Kiškučio pyragėliai” ir dainelę ratelį „Margučiukai“.

V. Dalyviai:

Visos lopšelio, darželio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės, auklėtojos, tėvai.

VI. Organizatoriai

Kūno kultūros pedagogė – Ugnė Avižienytė

Logopedė-metodininkė – Rita Miliukevičienė

Muzikos pedagogė – Ieva Salatinskaja

**********************************************************************

  RENGINIO ,,LINKSMI DRAUGAI/ISTORIJA APIE VANDENĮ“ NUOSTATAI

I. Aktualumas. Vanduo, kaip ir sveika mityba, kiekvienam vaikui yra gyvybiškai svarbus veiksnys, kuris padeda funkcionuoti visiems vaiko kūno organams, stiprina sveikatą. Taip pat vanduo yra pagrindinis energijos šaltinis, visų maisto produktų, vitaminų, mineralų tirpiklis, skatina darbingumą, dėmesio koncentraciją bei atkuria normalų miego ritmą. Šiuo metu vaikai dažniausiai vietoj gryno vandens vartoja saldžiuosius gėrimus, chemiškai apdorotus skysčius. Todėl mūsų, pedagogų, tikslas yra įdiegti vaikams įprotį gerti kuo dažniau tik gryną, natūralų vandenį.

II. Tikslas. Suteikti žinių apie vandenį bei jo įtaką augančiam vaiko organizmui.

III. Uždaviniai.

1. Suteikti žinių apie vandenį ir jo svarbą žmogui.

2. Supažindinti su vandens įvairove bei jo naudojimosi savybėmis.

3. Ugdyti vaikų gebėjimą pasirinkti natūralų vandenį vietoj cheminių skysčių.

IV. Dalyviai. Lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ ,,Lapiukų“ gr., ,,Voveriukų“ gr., ,,Meškučių“ gr., ,,Bitučių“ gr., ,,Giliukų“ gr., ,,Gandriukų“ gr., ,,Drugelių“ gr., ,,Zuikučių“ gr. ugdytiniai ir pedagogai.

V. Vykdymo vieta, laikas. Renginys vyks kovo 19 – 23 d. darželio grupėse ,,Ryto rato“ metu. ,,Ryto rato“ metu vis kitoje grupėje apsilankys ,,Lašelis“ ir ,,Kiškis Piškis“.

VI. Renginio eiga.

1. ,,Lašelio“ ir ,,Kiškio Piškio“ apsilankymas grupėse, prisistatymas.

2. ,,Lašelio“ ir ,,Kiškio Piškio“ nesutarimas dėl netinkamo vandens vartojimo.

3. Grupių ugdytiniai ir pedagogai padės išspręsti iškilusią problemą.

4. Mįslės.

5. Dainelė – mankšta.

6. Atsisveikinimas. Vaišės vaikams.

VII. Renginio organizatoriai:

Vyresnioji auklėtoja Sandra Danylaitė

Auklėtoja Sandra Kvederienė

Auklėtoja Vitalija Dulskytė

Auklėtoja Dalia Ganusauskienė

***************************************************************** Šventės 'Kaziuko mugė' nuostatai

AKTUALUMAS: Kovo 4 diena – mūsų globėjo šv. Kazimiero šventė.

Jau saulutė pakyla aukščiau, dienos tampa ilgesnės, patyžta sniegas, todėl šv. Kazimieras dar vadinamas kreivavėžiu. Pagal senolių išmintį, per šv. Kazimierą dažniausiai pirmą kartą pragysta vieversys, pranešdamas, kad jau laikas ruoštis sėjai. Tą dieną devynioliktame amžiuje pabjurusiais keliais žmonės rinkdavosi į tradicinę mugę, kuri vykdavo Vilniuje ir tęsdavosi 3 – 5 dienas, apsirūpinti įvairiais žemės ūkio padargais ir kitais reikmenimis. Pavyzdžiui, keramikos dirbiniais, žaislais, audiniais, vaistažolėmis, verbomis, maisto gaminiais ir pan. Be pastarųjų prekiautojų atvykdavo įvairūs muzikantai, lošėjai ir kiti pinigų prasimanytojai (pvz., loterijų, atrakcionų). Ilgainiui pasikeitė ir žmogaus buitis, poreikiai, prekių išvaizda, jų asortimentas. Tačiau mugės tradicija išliko iki šių dienų.

TIKSLAS: Puoselėti pagarbą lietuviškiems papročiams, tradicijoms.

UŽDAVINIAI:

1. Sužinoti apie šv. Kazimierą.

2. Ugdyti vaikų kultūringą elgesį bei mandagų bendravimą tarpusavyje.

3. Kūrybiškai pagaminti prekę pardavimui iš įvairios medžiagos pagal pasirinktą amatą (pvz., siuvėjai – siūti dirbiniai, kepėjai – pyragai, riestainiai ir t.t.).

4. Lavinti matematinius įgūdžius, skaičiuojant centus.

DALYVIAI: Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ ugdytiniai ir jų auklėtojos.

DATA, LAIKAS: 2012 m. kovo 5 d.; 10.30 val

VIETA: Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ aktų salė.

ORGANIZATORIAI: Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ ,,Drugelių“ bei ,,Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai bei jų auklėtojos.

LAUKIAMI REZULTATAI: Kaziuko mugės metu vaikai ne tik ugdysis pagarbą lietuvių tradicijoms, bet lavins mandagų bendravimą, gilins matematinius įgūdžius skaičiuodami centus. Taip pat atsiskleis vaikų bei jų auklėtojų kūrybiškumas gaminant prekes pardavimui pagal pasirinktą amatą.

***************************************************

  ŽIEMOS ŠVENTĖ „UŽGAVĖNĖS“ NUOSTATAI

AKTUALUMAS. Senųjų lietuvių papročių ir tradicijų puoselėjimas.

TIKSLAS. Susipažinti su pačia archaiškiausia švente Lietuvoje – „UŽGAVĖNĖMIS“.

UŽDAVINIAI:

1. Sužinoti pagrindinę šios šventės paskirtį:

• kaukių gamyba;

• būrimai ir jų reikšmė;

• pagrindiniai veikėjai ir jų simboliai;

• Lašininio ir Kanapinio dvikovos reikšmė;

• Morės simbolis;

• Užgavėnių patiekalai.

2. Morės deginimas kieme.

RENGĖJAI. „Bitučių“ gr. ugdytiniai ir ugdytojų komanda.

DALYVIAI. L/d „Žingsnelis“ visos grupės.

ORGANIZAVIMAS:

• kaukių paroda grupėse, koridoriuose ir aktų salėje (iki 2012 02 20);

• „Bitučių“ gr. vaikų spektaklis;

• visų dalyvių liaudies šokių rateliai;

• Morės deginimas įstaigos kieme.

VIETA IR LAIKAS. Šventė vyks įstaigos aktų salėje ir kieme 2012 m. vasario 21 d. 10.30 val.

ŠVENTĖS KOORDINATORIAI.

Vyresn. auklėtoja Danė Marcinkevičienė, auklėtoja metod. Margarita Macionienė, muzikos pedagogė Ieva Salatinskaja.

**************************************************************

  RENGINIO SKIRTO VASARIO 16 - ĄJAI DIENAI PAMINĖTI NUOSTATAI

AKTUALUMAS

Vasario 16 - oji diena - Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas – sunkus darbas,reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Tam tikra prasme tai – kaip ir vertybių ugdymas. Su vaikais reikia pakalbėti apie praeitį, supažindinti su istorijos svarbiausiais momentais, supažindinti su simboliais, dainuoti liaudies dainas, pasimokyti giedoti himną. Paprasti ir kasdieniški paaiškinimai, pasakojimai, dainos, istorinių vietų aplankymas, darbelių darymas, dalyvavimas tautiniuose renginiuose - ugdo pilietiškumą. Pilietiškumo daigelius reikia ne tik pasodinti, bet ir auginti, brandinti kas dieną. Kad ,,lietuviais esame mes gimę“ prisimename ne tik per vasario 16 - osios ar kovo 11 - osios šventes. Kartkartėmis, pasitaikius progai, o ir visai be progos kalbame su vaikais apie savo Lietuvą, apie joje gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino mūsų šalį ir tebegarsina. Jau net mažas vaikas gali suprasti, kad valstybę kuriame MES ir ji tokia, kokios visi esame verti. Taigi kaltinti nieko negalime. Turime visi pasistengti, kad būtų gera čia gyventi, dirbti ir mylėti. O didžiuotis tikrai turime kuo. TIKSLAS:Ugdyti pilietinius jausmus, pagarbą ir meilę Tėvynei.

UŽDAVINIAI:

Išmokti giedoti Lietuvos himną. Supažindinti vaikus su Lietuvos istorija (Kaip įkurtas Vilnius) Kurti šventinę nuotaiką ir aplinką naudojant Lietuvos simboliką Įtraukti į šventinį renginį darželio bendruomenę.

DALYVIAI: Įstaigos pedagogai ir ugdytiniai

DATA: 2012 - 02 – 15 10.30 VAL.

VIETA: Darželio aktų salė

ORGANIZATORIAI:

Auklėtoja - Rasa Dunskienė

Vyresnioji auklėtoja – Vaida Mineikienė

Muzikos vadovė - Ieva Salatinskaja

LAUKIAMI REZULTATAI

Visą savaitę su vaikais grupėse kalbėti apie Lietuvą. Šventėje paminėti vasario 16-os dienos svarbą,pagiedoti Tautišką giesmę.Suorganizuoti darželyje piešinių parodėlę panaudojant Lietuvos simbolius. Renginio metu parodyti spektakliuką apie Vilniaus įkūrimą „Gedimino sapnas” Suteikti vaikams teigiamų emocijų.Po renginio visiems išeiti į lauką ir pasodinti po trispalvę pačių pasigamintą gėlę Lietuvai.

PRIEDAI: Scenarijus „Gedimino sapnas”

************************************************************

 PARODOS „GRAŽI MANO TĖVYNĖ – LIETUVA“ NUOSTATAI

AKTUALUMAS

Vasario 16 – oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Visą savaitę darželyje kalbama apie Lietuvą. Vaikams akcentuojama meilė Tėvynei ne tik veiklose, muzikiniuose užsiėmimuose, bet ir intensyviai ruošiamasi renginiui, kurio metu mažieji galės pajusti šventės didingumą, pagiedos Tautišką giesmę, pasižiūrės spektakliuką apie Vilniaus įkūrimą. Ikimokykliniame amžiuje svarbus nuolatinis, nepertraukiamas tautiškumo ugdymas, vaikai ne tik retkarčiais turi kalbėtis apie Lietuvą, bet kiekvieną dieną jausti savo būtį, svarbą ir džiaugsmą kad gyvena savo šalyje.

TIKSLAS: Pasitelkus įvairią techniką sukurti piešinį, kuriame atsispindėtų Lietuvos tematika.

UŽDAVINIAI:

Supažindinti vaikus su Lietuvos simboliais, įžymiomis vietomis, miestais, gamtos grožiu.

Suteikti teigiamų emocijų.

Skatinti grožėtis savo ir draugų sukurtais darbais, piešiniais.

Ugdyti meninę kompetenciją piešiant, deklamuojant , dainuojant.

Paskatinti tėvus sudalyvauti parodoje.

DALYVIAI: įstaigos ugdytiniai ir jų tėveliai

Data: Nuo 2012 – 02 – 06 iki 2012 – 02 20

Vieta: Aktų salėje (stenduose)

Organizatoriai:

Auklėtoja Rasa Dunskienė

Vyresnioji auklėtoja Vaida Mineikienė

LAUKIAMI REZULTATAI:

Pasipuošti darželį Lietuvos gimtadienio proga, pasidžiaugti vaikų kūryba, auklėtojų ir tėvelių sumanumu. Sėkmės kūryboje

  ********************************************************* “KREPŠINIO FIESTA 2012” nuostatai

I. Aktualumas. Nuo senų laikų galioja nepaneigiamas dėsnis, kad judėjimas – neatskiriama žmogaus raidos sąlyga. Fizinė kultūra vaikui reikalinga ne mažiau negu suaugusiajam. Fizinę veiklą organizuoti vaikams reikia taip, kad jie patirtų judėjimo džiaugsmą. Tai galima pasiekti tik tuomet, kai judėjimas yra neslopinamas, bet skatinamas. Žaidimai, įdomios užduotys, pačių mažųjų ieškojimai, atradimai – tai priemonės, skatinančios vaikus judėti.

Vieniems – krepšinis, tai hobis, kitiems – gyvenimo būdas, tretiems – profesija, o vaikams – tai tiesiog smagus ir linksmas žaidimas, kuris suteikia teigiamų emocijų ir judėjimo džiaugsmą. Tačiau žinios apie krepšinį vaikų darželyje yra labai minimalios, ypač kai kalbama apie moterų krepšinį. Todėl yra svarbu suteikti teorinių ir praktinių žinių, ypač mergaitėms, kad krepšinį gali žaisti ne tik berniukai ar vyrai, bet taip pat sėkmingai gali jį kultivuoti ir mergaitės bei moterys.

II. TIKSLAS: Skatinti vaikus sportuoti, populiarinant krepšinio žaidimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe.

III. UŽDAVINIAI:

1. Ugdyti ir atskleisti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą piešiant „Mergaitė krepšinio šalyje“;

2. Skatinti domėjimąsi sportu, suteikiant teorinių ir praktinių žinių apie krepšinio žaidimą;

3. Suteikti galimybę pabendrauti, susipažinti, įgyti naujų įgūdžių ir aktyviai praleisti laiką kartu su profesionaliomis krepšinio žaidėjomis;

4. Ugdyti gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti;

5. Sužadinti vaikų teigiamas emocijas ir leisti patirti naujų įspūdžių šventės metu.

IV. VYKDYMO VIETA,LAIKAS IR TVARKA:

Sporto šventė „Krepšinio fiesta 2012“ vyks 2012 m. vasario II savaitę 11:00 val. l/d „Žingsnelis“ aktų salėje. „Krepšinio fiesta 2012“ vyks 4 etapais:

I etapas. Krepšinio rungtynių stebėjimas naudojant informacines technologijas vasario II savaitę aktų salėje.

II etapas. Piešinių paroda-konkursas „Mergaitė krepšinio šalyje“. Iki vasario 6 dienos vaikai turi nupiešti po piešinį, iš kurių, šventės metu, bus atrinkti 8 geriausi (iš grupės po du). Juos išrinks krepšininkės ir nugalėtojai bus apdovanoti diplomais.

III etapas. Baigiamasis reginys:

1. Viktorina „Žinovas“. Vaikams bus užduota 10 klausimų krepšinio tema ir už teisingą atsakymą kiekvienam bus įteikti diplomai.

2. „Krepšinio pamokėlės“. Prieš pamokėles visi šventės dalyviai atliks mankštą. Po to kiekviena krepšininkė parodys po vieną krepšinio technikos elementą, kurį vaikai bandys pakartoti ir jį išmokti.

3. Sportinės estafetės „Krepšinio ąsas“. Estafetėse varžysis „Lapiukų“ gr. prieš „Meškučių“ gr. ir „Giliukų“ gr. prieš „Bitučių“ gr. Prie kiekvienos grupės prisijungs po vieną ar kelias krepšininkes, kurios padės vaikams atlikti sportines užduotis.

PASTABA:Tarp užduočių šokių pasirodymus atliks krepšinio komandos šokėjų palaikymo grupė „Flash Dance“.

Apdovanojimai.

Šventės pabaigoje visiems vaikams krepšininkės įteiks po atminimo dovanėlę, dovanas darželio bendruomenei ir valgysime svečių atveštą tortą. Atsidėkodami už dovanas visi kartu pasakysime iš anksto išmoktą skanduotę bei nusifotografuosime bendrai nuotraukai su svečiais.

V. DALYVIAI:

1. L/d „Žingsnelis“ 2 priešmokyklinio amžiaus grupės „Lapiukai“, „Meškučiai“ ir 2 ikimokyklinio amžiaus grupės „Giliukai“, „Bitutės“ bei grupių auklėtojos;

2. Kauno moterų krepšinio komandos „LKKA - Aistės“ krepšininkės.

VI. ORGANIZATORIAI:

1. Direktorės pavaduotoja ugdymui - Ada Grigaliūnienė Kūno kultūros pedagogė - Ugnė Avižienytė Vyresn. auklėtoja - Rita Gustainienė

2. Kauno moterų krepšinio komanda „LKKA- Aistės“

PASTABA: renginio metu bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp l/d „Žingsnelis“ ir Kauno moterų krepšinio klubo „LKKA - Aistės“, interviu su darželio direktore ir šventės organizatoriais.

****************************************************************

  AKCIJA "PAPUOŠKIME DARŽELI KALĖDOM. ATVIRUKAS" NUOSTATAI

Šv. Kalėdos – gerumo šventė, kuomet stebuklai sušildo kiekvieną, kas jais tiki. Kalėdų laukimas – gerumo metas. Norisi draugauti : arčiau prisiglausti prie giminių, būti geresniems kaimynams, dažniau nusišypsoti.

TIKSLAI

Ugdyti vaikų išradingumą, gebėjimą ieškoti originalių sprendimų.

Ugdyti gebėjimą suprasti ir vertinti kito kūrybinę raišką.

Skatinti vaikus puošti darbais darželio ir namų interjerą.

VYKDYMO LAIKAS

Akcija vykdomas nuo 2011 m. gruodžio mėn. 6 d. iki 2012 m. sausio mėn. 3 d.

DALYVIAI

Akcijoje gali dalyvauti visi L/d „Žingsnelis“ ugdytiniai.

KONKURSO ORGANIZAVIMAS

Darbus prašome atnešti gruodžio mėn. 5 d.

Akcija vyks „Žingsnelio“ aktų salėje bei gr.stenduose.

Visiems dalyviams ir jų mokytojams bus įteikti padėkos raštai.

REIKALAVIMAI DARBAMS

Darbo priemonės, atlikimo technika, dydis- įvairus. Prie kiekvieno eksponato turi būti kortelė, kurioje užrašyta: autoriaus vardas, pavardė, amžius; mokytojo vardas, pavardė.

Kalėdinių darbelių akciją "Papuoškime darželi Kalėdom. Atvirukas. " organizuoja „Gandriukų“ gr. auklėtojos Vitalija Dulskytė, Dalia Ganusauskienė.

************************************************************

  PROJEKTO “VABZDŽIŲ PASAULYJE“ Eiliuotos pasakos inscenizacijos „VORO VESTUVĖS“ NUOSTATAI

AKTUALUMAS:

Vaiko vaidyba, tai bendravimo priemonė, pramoga ir akiratį plečiantis kasdienybės praturtinimas. Ugdymas drama turtina kalbą, padeda giliau suvokti literatūros kūrinius, efektyviai integruoja dailę, muziką, choreografiją. Teatrinė kūryba vaikams, suteikia daug džiaugsmo ir netikėtų atradimų.

TIKSLAS: Ugdyti vaikų meninę kompetenciją, skatinti ugdytinių saviraišką, kūrybiškumą ir sceninį laisvumą.

UŽDAVINIAI:

1.Skatinti vaikus įsijausti į savo kuriamus personažus.

2. Perteikti personažo charakterį: kūno judesiu, gestais, mimika, balso intonacija.

3. Suteikti artistams kūrybos džiaugsmą, žiūrovams smagių akimirkų.

DALYVIAI: „Meškučių“ grupės vaikai, auklėtojos, muzikos pedagogė.

DATA IR LAIKA : 2011 12 15

VIETA: Lopšelis-darželis „Žingsnelis“

ORGANIZATORIAI: Auklėtoja-metodininkė Valentina Gliaudel, vyresnioji auklėtoja Rita Gustainienė

LAUKIAMI REZULTATAI: Vaidinimo metu – sudaryti vaikams galimybes išreikšti save, parodyti sumanumą, gebėjimus ir kūrybiškumą.

Nuostatus parengė: Auklėtoja V. Gliaudel ir auklėtoja R. Gustainienė

*********************************************************************

 Parodos ,,Žiemos angelai“ nuostatai

TEMOS AKTUALUMAS:

Angelas – tai ramybės, šilumos, jaukumo, vilties, apsaugos, pakylėjimo skleidėjas. Žiemos angelo kūrimas, gaminimas gali kitaip įprasminti artėjančias žiemos šventes (šv. Kūčias, šv. Kalėdas, Naujuosius Metus), kurios šiuo metu tapo tik dovanų, nupirktų iš parduotuvių, gavimo laiku. O galbūt norime suteikti džiaugsmo savo artimui, draugui, senelei ar kaimynui? Originalus, rankų darbų žiemos angelas pradžiugins kiekvieną. Tik derėtų nepamiršti, kad svarbiausia ne „šedevras“, kurį sukursite, o tai, kiek meilės ir šilumos į jį įdėsite. O gal vaikas norėtų padaryti gerą darbą? Žiemos angelo kūrimas leis vaikui ne tik atskleisti savo meninius gabumus, bet ir leis tapti jautresniu, supratingesniu, tolerantiškesniu kitiems vaikams, artimui.

TIKSLAS: Bendradarbiaujant su šeimos nariais atskleisti vaikų gerasias savybes per kūrybiškumą.

UŽDAVINIAI:

 Grupėse pokalbiai su vaikais apie angelus, jų reikšmę.

 Žiemos angelų gaminimas su pasirinktomis priemonėmis, t.y. lipdymas, siuvimas, nėrimas, mezgimas, lankstymas, aplikavimas, piešimas ir pan.

 Originaliausių žiemos angelų dovanojimas KMUK onkologijos ligoninėse onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

RENGĖJAI: Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Drugelių“ grupių auklėtojos, t.y. Viskontienė Jovita, Rimkuvienė Nijolė, Račiūnienė Dalia, Danylaitė Sandra.

DALYVIAI: Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ auklėtojos, vaikai, jų tėveliai bei kiti šeimos nariai.

ORGANIZAVIMAS:

 Pagamintus žiemos angelus atnešti į ,,Pelėdžiukų“ arba ,,Drugelių“ grupes iki gruodžio 8 d.

 Žiemos angelai gali būti erdviniai (su pakabinimu), pastatomi, nupiešti ant piešimo lapo ir pan. Jų dydis, forma, spalva, tekstūra priklauso nuo kūrėjo fantazijos.

 Taip pat užrašyti darbo pavadinimą, autorių (vardas, pavardė, metai, grupė).  Paroda vyks Kauno lopšelio – darželio ,,Žingsnelis“ aktų salėje nuo 2011 m. gruodžio 12 d. iki 2012 m. sausio 6 d. KVIEČIAME DALYVAUTI !***********************************************************

 ADVENTO VAKARONĖS „Šviesk man kelią, Advento žvakele“ NUOSTATAI

AKTUALUMAS: Adventas- rimties, susikaupimo, viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų metas. Advento ir Kalėdų laikotarpiai turtingi papročiais ir tradicijomis. Todėl auginant jaunąją kartą, svarbu perduoti tai ,ką mūsų seneliai brangino ir puoselėjo, žadinti vaikų širdelėse meilę Dievui ir artimui. Tuo siekiama išugdyti dorą ir meilės siekianti žmogų.

TIKSLAS: Supažindinti darželio bendruomenę su senovės lietuvių liaudies Advento papročiais ir tradicijomis.

UŽDAVINIAI:

1. Aptarti su vaikais Advento laikotarpį.

2. Ugdyti vaikų gebėjimą ruoštis bei laukti kiekvienos šventės.

3. Sukurti jaukią, šiltą atmosferą, kuri atspindėtų lietuvių liaudies Advento papročius bei tradicijas.

4. Įtraukti įstaigos vaikus ir pedagoges į Adventinių vainikų pynimą grupėse.

5. Ugdyti vaikų draugiškumą, toleranciją, pagarbą, tarpusavio supratimą.

6. Suteikti malonių akimirkų ir gerų įspūdžių.

DALYVIAI: L/D „Žingsnelis“ „Lapiukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogės, darželio bendruomenė.

LAIKAS IR VIETA: L/D „Žingsnelis“ aktų salė. 2011.12.14.d.16.00val.

LAUKIAMI REZULTATAI:

Vaikai sužinos, kad pats žodis Adventas reiškia atėjimą. Krikščionims Adventas tai Jėzaus gimimo, Kalėdų laukimo metas. Tai susikaupimo, rimties ,pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis. Susipažins su Advento laikotarpio papročiais, tradicijomis. Sužinos ką mūsų seneliai veikdavo, kokius darbus dirbdavo, o kokių nebuvo galima dirbti. Išmoks Advento ir Kalėdinių giesmelių, eilėraštukų, žaidimų.

ORGANIZATORIAI:

Auklėtoja-metodininkė Daiva Šukienė, vyresn. auklėtoja Rita Gustainienė, auklėtoja Neringa Drulytė, muzikos pedagogė Ieva Salatinskaja.

***********************************************************

 SPORTO SAVAITĖS „MANKŠTATIADA“ NUOSTATAI.

I. Aktualumas.

Vaikų fizinis aktyvumas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje yra gyvybiškai svarbus veiksnys, užtikrinantis harmoningą vaikų vystimąsi, stiprinantis jų sveikatą. Tačiau atlikti tyrimai rodo, kad vaikų fizinis aktyvumas kasmet mažėja. Judėjimas yra svarbiausias vystimosi veiksnys, kuris leidžia vaikams tapti stipresniais ir sveikesniais. Judėdami jie pažįsta aplinką ir įgyja naujų įgūdžių. Tačiau moksliniai duomenys rodo, kad daugelis šio meto socialinių veiksnių skatina ikimokyklinio amžiaus vaikų pasyvios veiklos formas ir jų fizinis aktyvumas mažėja. Fizinis neveiklumas, ,,įkalinimas kambaryje‘‘, kūno mankštos stoka yra vaikų sveikatos rykštė. Todėl mūsų, pedagogų tikslas, yra skatinti ir diegti vaikams judėjimo ir fizinio aktyvumo teigiamą poveikį jų sveikatai ir pritaikyti tai ugdymo procese. II. Tikslas. Sužadinti vaikų norą reguliariai mankštinti savo kūną, suteikiant žinių ir įgūdžių fizinio aktyvumo srityje. III. Uždaviniai: • Skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą; • Ugdyti vaikų suvokimą, kad kasdieninė mankšta yra geros savijautos ir sveiko kūno garantas; • Parodyti, kad kūno mankšta nėra tik nuobodžių pratimų atlikimas, bet kad ji gali Būti labai džiaugsminga ir atliekama pačiais įvairiausiais būdais; • Suteikti vaikams judėjimo teikiamą džiaugsmą ir sužadinti teigiamas emocijas. IV. VYKDYMO VIETA, LAIKAS IR TVARKA: Sporto savaitė „Mankštatiada“ vyks 2011 m. lapkričio 14-18 d. l/d „Žingsnelis“ sporto salėje. Lapkričio 14-17 dienomis mankštos vyks kūno kultūros užsiėmimų metu (vieno užsiėmimo trukmė – 20 minučių) su kiekviena grupe atskirai pagal grafiką. Lapkričio 18 d. (penktadienį) vyks sporto savaitės „Mankštatiada“ uždarymo šventė – sporto pramoga „Kelionė į nykštukų šalį“ pagal sudarytą grafiką. V. „MANKŠTATIADOS“ DALYVIAI: 1. 6 ikimokyklinio amžiaus grupės – „Gandriukai“, „Drugeliai“, „Giliukai“, „Bitutės“, „Voveriukai“ ir „Zuikučiai“ (tik penktadienį). 2. 2 priešmokyklinio amžiaus grupės – „Lapiukai“ ir „Meškučiai“. . V. SPORTO SAVAITĖS ORGANIZATORIAI: Organizatorės ir vykdytojos – l/d „Žingsnelis“ kūno kultūros pedagogė Ugnė Avižienytė ir auklėtoja-metodininkė Daiva Šukienė.

****************************************************** 

  KŪRYBINĖS VAIKŲ DARBELIŲ IR FOTO PARODOS

 „MES MAŽIUKAI VABALIUKAI“ NUOSTATAI 

AKTUALUMAS: Vaikai nuolat domisi artimiausia gamtine aplinka, atranda nauja ir išgyvena pažinimo džiaugsmą, išbando įvairius pasaulio pažinimo būdus.

Pasivaikščiojimų, išvykų metu, pastebėjome vaikų susidomėjimą gamta, smulkiais vabalėliais, jie pateikė daug klausimų apie vabzdžių gyvenimo būdą, domėjosi jų pavadinimais.

Stebint, tyrinėjant, eksperimentuojant, ieškant informacijos enciklopedijose, žurnaluose, skaitant grožinę literatūrą, vaikai savo žinias, įspūdžius išreiškė piešiniu, žodžiu, išradingai naudojo įvairias technikas ir gamtines medžiagas, kuriant darbelius parodai.

TIKSLAS: Dalintis gerąja patirtimi ir vaizdinėmis priemonėmis apie vabzdžių įvairovę.    

UŽDAVINIAI:

                    1. Suteikti galimybę vaikams išreikšti ir pasitvirtinti savo patirtį meninės ir pažintinės kompetencijų pagrindus.

                    2. Pasidžiaugti vaikų kūrybiniais darbeliais.

                    3. Suteikti malonių akimirkų ir gerų įspūdžių, parodos dalyviams ir lankytojams.

DALYVIAI: „Meškučių“ grupės vaikai, jų tėveliai ir auklėtojos.

Nuostatus parengė: Auklėtoja-metodininkė V. Gliaudel ir vyr. auklėtoja R. Gustainienė

************************************************ 

 „DUONELĖ – PYRAGŲ SENELĖ“ ŠVENTĖS NUOSTATAI

AKTUALUMAS:

Duoną neatsiejamą žmonių gyvenimo dalį, žino ir pažįsta visi vaikai. Tyrinėdami duoną vaikai gali

nagrinėti tokias sąvokas, kaip kitimas ir augimas. Duonos tema teikia daug galimybių klausytis,

pasakoti, diskutuoti, piešti, lipdyti ir t.t.

TIKSLAS: Supažindinti vaikus su duonelės gimimo keliu. Nuo laukų arimo, rugių sėjos, auginimo,

malimo iki kepimo.

UŽDAVINIAI:

 1. Puoselėti meilę ir pagarbą duonai.
 2. Ugdyti duonos kelio suvokimą.
 1. 3.Ugdyti suvokimą ką reiškia duona žmonių kasdienybėje.
 2. 4.Plėsti vaikų žinias apie lietuvių liaudies papročius, tradicijas.
 3. 5.Vaikų piešinių paroda Duonelė.

DALYVIAI:

L/D „Žingsnelis“ „Lapiukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogės, darželio bendruomenė.

LAIKAS IR VIETA:

L/D „Žingsnelis“ aktų salė. 2011.11.08.d.10.30val.

ŠVENTĖS EIGA:

 1. Pasisveikinimas su svečiais, pokalbis apie duonos kelią.
 2. Eilėraštukai apie duoną.
 3. Inscenizuota pasaka „Kaip iškepti duoną.“
 4. Patarlės, mįslės, prietarai apie duoną.
 5. Dainelės.
 6. Lietuvių liaudies žaidimas „Skrido žvirblis per ūlyčią“

LAUKIAMI REZULTATAI: Vaikai sužinos apie duonelės ilgą kelią, nuo kviečių išauginimo iki tešlos iškepimo.

Susipažins su nuoseklumu, technologija. Įgis daug žinių, patirs daug teigiamų emocijų. Išmoks vertinti kito

žmogaus sunkų darbą.

ORGANIZATORIAI: Auklėtoja-metodininkė Daiva Šukienė, vyresn. auklėtoja Rita Gustainienė.

 

******************************************************                PROJEKTAS   “VABZDŽIŲ PASAULYJE“ NUOSTATAI 

PROJEKTO DALYVIAI: „Meškučių“ grupės vaikai, tėvai, auklėtojos.

TEMA: „Vabzdžių pasaulyje“. 

IDĖJA: Pasivaikščiojimo metu pastebėjome vaikų susidomėjimą atbundančia gamta, smulkiais vabalėliais, vaikai pateikė

daug klausimų apie jų gyvenimo būdą, todėl vaikų paskatintos nusprendėme gilinti žinias apie smulkius vabalėlius. 

TIKSLAS: Gilinti žinias apie įvairius smulkius vabalėlius, jų išvaizdą, gyvenimo būdą. 

UŽDAVINIAI:

      1.Kuo daugiau suteikti vaizdinių žinių (vartant knygeles, žiūrint iliustracijas, analizuojant enciklopedijose aprašytus

          vabzdžius, juos stebint gamtoje).

      2. Bendradarbiauti su zoo sodo darbuotoja, organizuojant edukacinę programą „Vabzdžiai“.

      3. Su tėvelių pagalba paruošti vaizdinę priemonę Kiek kojų, sparnų, siurbliukų“.

      4. Rinkti patarles, mįsles, eilėraštukus, daineles, pirštelių mankšteles apie vabzdžius.

      5.  Inscenizuoti J. Marcinkevičiaus pasaką „Voro vestuvės“. 

      6.  Išvyka į Kauno zoosodą. 

PAGRINDINIAI VEIKLOS ETAPAI:

 1. Metodinės literatūros, vaizdinės medžiagos analizavimas, vabzdžių stebėjimas
 2. Edukacinės programos „Vabzdžiai“ fiksuotos akimirkos, įspūdžiai
 3. Nagrinėjamos savaitės temos:

                             „ Vabaliukai kėlia puotą“.

                             „ Skruzdėliukas Ferda“.

                             „Vabaliukai ruošias žiemai“. 

      4. Minčių

      5. Pasakos inscenizacija „Voro vestuvės“. 

      6. Paroda „ Mes mažiukai vabaliukai“ 

      7. Vaikų kūrybiniai darbai, projekto fiksuotos       

Nuostatus parengė:    auklėtojos V. Gliaudel ir R. Gustainienė

Atnaujinta ( Antradienis, 14 Vasaris 2017 13:00 )
 

© 2011 Žingsnelis

Sprendimas: wdmode.com